Портал новин

Міністр культури: Мета музею – вийти за межі та розширити аудиторію

Сьогодні, 17 січня, по всьому світу проходить популярний флешмоб – Міжнародний день музейних селфі. Активними учасниками акції виступили і музейні заклади України, які таким чином популяризують музеї, дають змогу зробити незабутні кадри зі світовими шедеврами мистецтва. Ініціатива покликана привернути увагу до музейної сфери та розшири музейну аудиторію.

Міністр культури України Євген Нищук також долучився до музейного селфі-марафону в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

«Участь музеїв у подібних проектах робить їх ближчими до відвідувачів, перетворюючи на активних учасників музейних процесів. Відвідування музеїв цього дня стає набагато цікавішим, перебування в цьому інтерактивному просторі створює певну єдність закладу та відвідувача. Адже мета музею – вийти за межі існуючого музейного простору, донести інформацію про себе та свою колекцію суспільству, а також долучити до життя музею та українського мистецтва якомога ширшу аудиторію», – наголошує Євген Нищук.

«Цього року Міністерство культури ініціювало проведення Року культурної спадщини, співзвучне з аналогічним Роком у Європі. Наразі Мінкультури спільно з обласними адміністраціями по всій Україні вже запланувало низку проектів. Я переконаний, що це стане гарним стартом для розширення зв’язків та обміну досвідом, запозичення світових практик у вітчизняну музейну справу, вдихне у сферу культурної спадщини нове дихання. Кожна, навіть найменша ініціатива, підтримана суспільством з одного боку, а музеями з іншого, є важливим та актуальним для нашої музейної галузі».

Міністр культури також закликав активно долучатися до ініціатив та проектів музейних закладів, частіше відвідувати їх та знайомитись зі скарбами культурного надбання України, які відтворюють велич та глибоку історію нашого народу.