Портал новин

Апеляційний суд залишив без змін вирок Шепетівських суддів щодо розбійного нападу

27.03.2018р. Апеляційний суд Хмельницької області відхилив апеляції обвинувачених та залишив без змін вирок колегії Шепетівського міськрайонного суду від 15.11.2017р.

Нагадаємо, що Шепетівський міськрайонний суд засудив місцевих мешканців С. та неповнолітнього Т. за ч. 3 ст. 187 КК України до 7,6 та 3-х років позбавлення волі відповідно.

Як встановлено під час судового розгляду, 05 червня 2017 року близько 01 години, обвинувачені умисно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, з метою заволодіння чужим майном, одягнувши на голову балаклави, шляхом демонтажу віконної рами, проникли у будинок, де спали потерпілі П., 1945 року народження та її син П., та скоїли відносно них напад, поєднаний із насильством, небезпечним для їх життя та здоров′я.

Так, обшукали будинок та забрали кошти, після чого перейшли у спальну кімнату, в якій відпочивали потерпілі. В кімнаті застосували до потерпілих фізичне насильство: прикривали рот, стискали та викручували руки, спричинили рани потерпілому, невстановленим гострим колючо-ріжучим предметом, який мали при собі, зв’язали руки заздалегідь приготовленими пластиковими затяжками, після чого відкрито заволоділи мобільним телефоном та грошима. Заволодівши таким способом майном та коштами потерпілих на суму 1490 грн., обвинувачені залишили будинок.

Обвинувачені та їх захисники у своїх апеляціях вказували, зокрема, на сувору міру покарання. Проте, апеляційний суд, відхиляючи доводи останніх, вказав – міра призначеного покарання, в тому числі неповнолітньому, відповідає тяжкості вчиненого, конкретним обставинам справи, ступеню суспільної небезпеки, особам винних. Неповнолітній Т., хоч і вперше притягується до кримінальної відповідальності та на час вчинення злочину не досягнув 16-річного віку, однак усвідомлював реальний зміст своїх дій, керував ними та передбачав їх наслідки.

То ж, тепер, молодики поїдуть відбувати реальний строк покарання за скоєний ними найнебезпечніший корисливо-насильницький злочин.

Джерело: сайт Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області.