Портал новин

Як відбуватиметься виплата учасникам АТО?

Зі зміною АТО на ООС виплати для учасників АТО не зміняться

про це у коментарі УНН  зазначив головний спеціаліст відділу соціального захисту ветеранів Мінсоцполітики Олександр Курій.

 “Фактично, у зв’язку із завершенням АТО і початком ООС, особи, які брали участь у АТО не втрачають жодних пільг, оскільки вони вже мають статус ветеранів війни (за винятком випадків, коли цього статусу позбавляють у судовому порядку), який є пожиттєвим. Вони користуються пільгами, передбаченими для ветеранів: знижка на житлово-комунальні послуги, пільговий проїзд та інші передбачені законом пільги”.

Виплата пільгових нарахувань відбувається відповідно підпорядкованим статтям українського законодавства, для учасників бойових дій — це 12 стаття, а для інвалідів війни — 13 стаття. Люди які будуть приймати участь в ООС, отримуватимуть пільги того типу, що й учасники АТО. Курій зазначив, що учасники ООС також вважатимуться ветеранами війни та матимуть право на статус учасника бойових дій, або інваліда війни. Також на учасників ООС розповсюджується виплата грошової допомоги у розмірі, який встановлюється Кабміном.

Нагадаємо із першого травня в Україні припинено проведення АТО. Натомість на окупованих територіях введено ООС.