Портал новин

МОЗ уклало договори з міжнародними організаціями

Найближчим часом міжнародні організації зможуть оголосити тендери.

Фото з сайту МОЗ

Цьогоріч закупівлі здійснюватимуться за 40 напрямами державної програми на загальну суму 5,9 мільярдів гривень. Закупівлі препаратів для України здійснюватимуть Програма розвитку ООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), британська закупівельна агенція Crown Agents, з якими МОЗ уже співпрацювало в напрямку закупівель раніше.

«Системні зміни не бувають швидкими. Знадобився час, аби налагодити процес закупівель. – зазначила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров`я. – Але за цей час механізм міжнародних закупівель довів свою економічну ефективність і дозволив нам забезпечити лікуванням більшу кількість пацієнтів. З року в рік ми показуємо позитивну динаміку у графіку закупівельного процесу і щоразу пришвидшуємо його».

Усі організації визначені ухваленим Парламентом законом та мають значний досвід у галузі медичних закупівель. Так, ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і є світовим лідером у сфері закупівель вакцин. ПРООН діє у 170 країнах, допомагаючи їм у забезпеченні сталого розвитку та подоланні бідності. Crown Agents працює у понад 100 країнах та має 185 років досвіду в міжнародних закупівлях.

Зокрема, у договорі узгоджені терміни тендерних процедур міжнародних організацій. Тобто вже на етапі підписання договору МОЗ погоджує терміни, необхідні на оголошення і проведення тендеру, оцінювання наданих пропозицій тощо.

Нагадаємо, що у 2015 році МОЗ почало закуповувати ліки через міжнародні організації, що дозволило забезпечити більшу кількість пацієнтів якісними препаратами. Крім того, згідно з висновком Рахункової палати , завдяки співпраці з міжнародними організаціями вдалося заощадити до 40% коштів державного бюджету, виділеного на закупівлю ліків.

Джерело:МОЗ