Портал новин

Соціальний кооператив із Шепетівки взяв участь у міжнародному форумі ветеранів та волонтерів

«Там, де ми – там Україна» – стартував 22 серпня у столичному Мистецькому арсеналі. Українські ветерани й волонтери та їх колеги й побратими з-за кордону обговорювали питання соціалізації учасників бойових дій. Обмінюються досвідом і наші земляки. Серед 120 українських та закордонних організацій – соціальний кооператив «ФронтМед» із Шепетівки.

Спікери – представники політикуму, волонтери та ті, хто вже має досвід ветеранської соціалізації – представники соціального бізнесу, кооперативів, громадські активісти.

«Ветеранський рух в цілому – надзвичайно важливий. В першу чергу, для вирішення загальнонаціональних питань, для захисту наших спільних інтересів, для виховання молодого покоління. Волонтери, ветерани, продемонструвавши свою державницьку позицію на передовій чи прифронтовій зоні, стають новим кадровим резервом держави. Завдання держави надати належну підтримку всім, хто боронив і продовжує захищати країну від російського агресора. Я твердо переконаний, що допоможе в цьому створення міністерства у справах ветеранів. – звернувся у промові Президент України Петро Порошенко.

Новостворене міністерство, «міністерство можливостей» за словами президента, буде сформовано переважно із учасників бойових дій і принципово відрізнятиметься –  вмотивованістю та прогресивністю. Одним із напрямків буде соціалізація ветеранів.

«Одразу після війни дуже важко знайти себе у суспільстві – коментує голова соціального кооперативу «ФронтМед» Максим Петрик- проблема навіть не в тому, що у цивільному житті ти все сприймаєш військовими категоріями і ділиш на «чорне та біле». Потенційні роботодавці теж ставляться до тебе з пересторогою. Водночас ця категоричність до несправедливості та загострене бажання зробити свою країну кращою – стає нашою перевагою. Ми об’єднуємось та формуємо новий прошарок вітчизняної економіки. Соціальний бізнес чи соціальний кооператив – це щось більше, аніж засіб прибутку. Так ми можемо допомогти. Соціалізувати хлопців, які повернулися. Дати можливість дружинам бійців заробляти для родини, поки про них не має змоги попіклуватися  годувальник. Новий старт для вимушених переселенців.»

 

Саме на ці аспекти націлені обидва дні роботи форуму. Із презентаціями власного досвіду виступлять ветерани та волонтери США та Ізраїлю. Зокрема відбудеться презентація українського вітчизняного бренду «Veterano Service».