Портал новин

В Хмельницькій області найдешевше сало серед інших регіонів України

Цінова ситуація на основні продовольчі товари та послуги в області залежить від загальноекономічних тенденцій, які мають місце на споживчому ринку України. За даними Держстату України у серпні 2018 року ціни на більшість основних соціально важливих продовольчих товарів в області (17 позицій з 23) є нижчими, ніж середні ціни по Україні, за інформацією ХОДА.

Одними з найнижчих серед регіонів України є ціни на сало – 54,10 грн/кг (по Україні – 67,80 грн/кг) , масло вершкове 72-73% – 174,55  грн/кг (по Україні – 180,60 грн/кг) та сир м’який, 9% – 81,43  грн/кг (по Україні – 88,79 грн/кг.

З початку року найбільше подорожчала морква – більш як вдвічі, у той же час знизилась ціна на яйця курячі І-ІІ категорії на 24,4 відсотка. Індекс споживчих цін за січень-серпень 2018 року по області становить 103,6% при такому ж значенні по Україні.

Інформація щодо рівня цін щодекадно відслідковується у розрізі районів та міст області. Внутрішній попит області на усі продовольчі ресурси крім олії соняшникової задовольняється за рахунок власного (регіонального) виробництва. Не має жодних передумов для стрімкого зростання цін на основну групу продовольчих товарів.

Джерело: Хмельницька обласна державна адміністрація