Портал новин

Теплові мережі Шепетівки мають повернути у комунальну власність

Господарський суд Хмельницької області прийняв рішення відмовити у задоволенні позовної заяви ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” до Шепетівської міської ради про скасування рішення XXVIII (позачергової) сесії Шепетівської міської ради VII скликання №1 від 6 листопада 2017 року “Про відмову від договору концесії в односторонньому порядку та повернення майна”. Про це повідомила прес-служба міської ради.

Рішення міськрада прийняла у зв’язку із неналежним виконанням ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” істотних умов договору концесії від 2 грудня 2011 року, а саме – надання населенню міста Шепетівки послуг з теплопостачання відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, так як шепетівчани не отримали тепла у своїх домівках не лише у жовтні, а й у листопаді 2017 року.

ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” не виконало рішення виконкому Шепетівської міської ради про порядок опалювального сезону від 10 жовтня 2017 року, 12 жовтня 2017 року, 19 жовтня 2017 року та рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 3 листопада 2017 року.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Хмельницькій облдержадміністрації доручила керівництву ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” вжити заходів щодо отримання лімітів на відпуск природного газу у НАК “Нафтогаз України” та розпочати опалювальний сезон не пізніше 6 листопада 2017 року, в іншому випадку ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” мало погодитись на розірвання концесійного договору.

Оскільки, навіть 6 листопада 2017 року оселі шепетівчан залишились холодними, депутати Шепетівської міської ради прийняли рішення відмовитись від договору концесії та повернути майновий комплекс теплових мереж у власність територіальної громади Шепетівки.

Нагадаємо, загрозливою залишається ситуація у Шепетівці через борги теплопостачальника, при тому, що технічну підготовку до зими об’єктів централі­зованого теплопостачання підприємство проводить. Джерела погашення наявної заборгованості за природний газ у підприємства немає, відтак воно не має можливості реструктуризувати борги через відсутність гарантій щодо виконання договору реструктуризації.

Торік на початок опалювального сезону загальна сума боргу ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” за спожитий природний газ перед НАК “Нафтогаз України” становила 56,7 млн грн. В липні цьогоріч вона зросла до 59,3 млн грн. Заборгованість за графіком реструктуризації, наданого підприємством НАК “Нафтогаз” становить 23,7 млн грн.

Щоб не допустити повторення зриву опалювального сезону в Шепетівці, в ОДА разом з міськрадою відпрацювали дорожню карту виходу з кризової ситуації щодо опалення 40-тисячного міста.

“Майновий комплекс теплозабезпечення має повернутися у комунальну власність громади,” – наполягає й губернатор Вадим Лозовий.

Передував ж рішенню суду лист міськради, який ТОВ повернув без погодження запропонований Виконавчим комітетом Шепетівської міської ради примірник алгоритму дій щодо приймання-передачі цілісного майнового комплексу “Шепетівського підприємства теплових мереж”.

  Джерело: DEPOХмельницький