Портал новин

У райдержадміністрації розповіли про інфекційну хворобу свиней

Бешиха свиней (Erysipelas suum)  інфекційна хвороба свиней 3 — 12-місячного віку, що характеризується запальною еритемою шкіри за гострого перебігу. Ендокардитом, поліартритами та некротичним ураженням шкіри за хронічного перебігу. Ця хвороба зустрічається у різних регіонах України і може заразити людину. Про це на сторінці Шепетівської райдержадміністрації у фейсбук повідомив головний спеціаліст Шепетівського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ю.В. Комісарчук.

“Збудник бешихи завдяки підвищеному вмісту в його оболонці воскоподібних речовин дуже стійкий у зовнішньому середовищі. Паличка бешихи винятково стійка проти сонячного випромінювання, яке інактивує її лише через 12 днів, тобто на триваліший час, аніж спорові бацили. При висушуванні вона гине лише через 1 місяць. Разом з тим, збудник швидко руйнується під дією високих температур, а також різних дезінфекційних речовин” – розповів Юрій Комісарчук

У звичайних умовах хворіють свині 3 – 12-місячного віку, інколи ягнята до 4 – 8- місячного віку і, як виняток кури, індики, фазани, качки, гуси. Описано спорадичні випадки захворювання на бешиху коней, великої рогатої худоби, собак, північних оленів, різних диких тварин зоопарків, гризунів та інших видів тварин. Основним джерелом збудника є хворі свині, які в період гострого перебігу хвороби виділяють із сечею та калом значну кількість вірулентних бактерій. Клінічно здорові свині-бактеоріоносії в разі загострення латентної інфекції внаслідок несприятливих умов також стають джерелом збудника хвороби.

Для профілактики бешихи свиней слід чітко дотримуватися ветеринарно-санітарних правил і технологічних вимог з комплектування, транспортування, розміщення, догляду, годівлі та ветеринарного обслуговування свиней. Комплектувати свиноферми треба лише з благополучних щодо інфекційних хвороб господарств здоровими свинями.

Все свинопоголів’я загальних та індивідуальних господарств слід піддавати вакцинації проти бешихи свиней починаючи з 2- місячного віку в дозах, передбачених настановами з використання відповідної вакцини.

У тваринницьких приміщеннях регулярно проводять механічне очищення, дезінфекцію, дератизацію, дезінсекцію. Не допускається згодовування свиням збірних харчових та боєнських відходів у незнезараженому вигляді.

Джерело: Шепетівська райдержадміністрація