Портал новин

Якби Христос не Воскрес даремна була б наша віра. Але Христос Воскрес

Цього року 21 квітня святкують Пасху християни західного обряду. Підготовка до Воскресіння тривала не лише в оселях, на кухні чи в храмі, під час зовнішнього прибирання. Католики насамперед готували до свята Воскреслого Ісуса свої серця.

Особливо урочисто і глибоко переживали останні дні посту – Великий четвер супроводжувався перенесенням Хліба і Вина до в’язниці. Під час Месси священник омивав ноги 12 чоловікам, як Ісус омивав ноги апостолів під час Тайної вечері. У п’ ятницю Хліб і Вино були скорботно перенесені до гробу Господнього.

Месса починалася з того, що пастор лягав перед вівтарем долілиць, розклавши руки у подобі хреста. Вночі молоддю парафії було організоване чування, в якому взяти участь могли всі охочі парафіяни. З 10 вечора до 6 ранку храм був наповнений молитвами, співом та роздумами, так, щоб Померлий Господь ні на хвилину не залишався сам, аж до моменту Воскресіння.

Наймолодшому учаснику чування було всього 9 років, але він мужньо, наряду зі старшими дотримався до закінчення, прославляючи Господа і сумуючи разом з Ним над змученим Тілом Його Сина. З ранку ж на зміну молоді приходили інші угрупування парафії – ФОС, розарійні кола, Матері в молитві… І ось, така очікувана мить більш як мільярда католиків світу, і усієї шепетівської парафії Воздвиження Святого Хреста настала – Хліб і Вино, покриті білим вельоном, знову возвеличено стоять в центрі вівтаря.

Христос Воскрес! Месса, зовсім не схожа на жодну іншу, що відбувається протягом всього року. Месса, переповнена атмосферою радості і спокою, возвеличення і щастя. Месса, на якій вперше за останні дні вівтар знову покритий білою тканиною – символом чистоти і святості, священники змінили фіолетовий одяг на золотий і знову чути звуки органу та мелодійно-величний спів хору Adoramus.

Звісно ж в руках усіх прихожан невід’ємний атрибут Пасхи – кошики з пасхальним хлібом, сіллю, крашанками, м’ ясом та маслом – всього по-трохи, щоб вистачило на сніданок усій родині. На годиннику перша ночі. Свічки запалені, дзвони методично відбивають співане хором “Осанна”, хоругви підняті… Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Олександра КОРОЛЬ
фото авторки