Портал новин

За десять днів на велосипеді хмельничани проїхали три країни

Двоє хмельничан Сергій Толстіхін та Юлія Мазур за 80 днів вирішили подолати 22 країни. Свою подорож поділили на три частини, і її перший етап вже відбувся. Стартували велосипедисти 12-го травня, а вчора, 21 травня, вони повернулися додому. Другий етап розпочнеться у липні та триватиме 60 днів, заключну частину подорожі велосипедисти запланували на осінь.

Велоподорож має одразу кілька цілей: дізнатися більше про зелений туризм в Європі, познайомитися ближче з українською діаспорою у різних країнах.

Подорожували туристи на велосипедах і з причепом – сонячною панеллю, від якої заряджали свої ґаджети. Як розповів Сергій Толстіхін повернувшись додому, під час першого етапу вони відвідали три країни: Польщу, Угорщину і Словаччину. В дорозі зазвичай були по шість-вісім годин вдень. Щоправда, кілька днів у них було не їздових, тоді хмельничани зустрічалися з діаспорою.

«За ці дні подолали біля шестиста кілометрів. Враховуючи, що їхали горами і був причіп, рухалися близько 14 кілометрів на годину. Перші два дні нас заливало дощами, але ми рухалися далі. Якби робили незаплановані тривалі зупинки, наш графік би зірвався, – говорить Сергій. – Ночували протягом подорожі в готелях, кемпінгах, у людей через каучсерфінг і «warmshower» (соціальна мережа для велосипедистів, що шукають нічліг – прим. авт)».

21 травня, мандрівники приїхали додому. З Угорщини вони повернулися до Ужгорода, де й завершили подорож. Велосипеди відправили перевізником, а самі потягом прибули в Хмельницький.

«Подорож показала, що ми гарно організовані. Причіп з сонячною панелею виправдав свої сподівання. На нього весь час звертали багато уваги. Щоправда, щоб добратися з Нідергазу в Хмельницький, ми заплатили більше грошей, ніж за всі попередні дні подорожі», – підсумував Сергій.

Джерело: Портал “Є”