Портал новин

Хмельниччина досі епіцентр епідемії кору

За даними МОЗ, епіцентрами епідемії кору досі залишаються Київ, Хмельницька, Харківська, Чернівецька і Дніпропетровська області. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Ілюстративне фото:khm.depo.ua

Як зазначають в МОЗ, протягом 27 тижня 2019 року на кір захворіли 485 осіб – 207 дорослих і 278 дітей. З початку року на кір захворіли 55 776 осіб, а від ускладнень вірусу померли 18 хворих.

Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Наявність щеплень за календарем – обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів та шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд.

МОЗ України надає можливість безкоштовно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії і США: станом на 4 липня в Україні було 701 358 доз.

Нагадаємо, в рамках операції “Антикір” на Хмельниччині від кору вакцинували майже 17 тисяч осіб.

Джерело: DEPOХмельницький