Портал новин

Рятувальники дбають про безпеку маленьких громадян

Навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності – є одним із пріоритетних завдань Служби порятунку. Тож, фахівці ДСНС проводять для дітей різного віку цікаві заходи та бесіди з питань пожежної безпеки, а також влаштовують громадські акції “Запобігти! Врятувати! Допомогти!”. В розпал навчального року надзвичайники чи не щодня вирушають до шкіл та дитячих садочків, аби поспілкуватися з дітьми та педагогами про правила безпеки.

Для того, щоб майбутнє покоління знало, як діяти в умовах надзвичайної ситуації, 19 жовтня працівники районних підрозділів Управління ДСНС у Чернівецькій області відвідали навчальні заклади, де поспілкувалися із педагогами та учнями. Фахівці Новоселицького районного сектору Управління відвідали Черленівську загальноосвітню школу, а рятувальники з міста Вижниці провели зустріч із викладачами та студентами Вижницького коледжу прикладного мистецтва. Вогнеборці розповіли присутнім про причини, які найчастіше призводять до виникнення пожеж, навчили викладачів та дітей правилам безпеки, котрих слід дотримуватись, аби запобігти пожежі. Разом з тим, рятувальники приділили увагу роз’ясненню правильних дій на випадок виникнення пожежі у навчальному закладі. Рятувальники пояснили, як саме повинна проводитися евакуація з приміщення, вказали на загрозу паніки, важливість утримання вільними шляхи евакуації та наголосили на необхідності діяти чітко та злагоджено.

Цього ж тижня на Волині, до 1-ої Державної пожежно-рятувальної частини завітали учні четвертого класу луцької школи-гімназії. Для маленьких гостей співробітники Служби порятунку провели урок безпеки життєдіяльності. Діти дізналися чимало цікавої інформації про функціонування пожежно-рятувальної служби краю, пригадали основні вимоги безпеки, переглянули навчальні відеофільми та ролики, а також отримали тематичні листівки.

Крім того, рятувальники продемонстрували школярам зразки бойового одягу. Діти довідалися про специфіку та призначення тепловідбивного, ізолюючого костюмів, а найбільш активні навіть приміряли окремі елементи спорядження. Під час практичної частини уроку учні спостерігали, як рятувальники розрізали металеві елементи гідравлічними ножицями, як за допомогою пневмокомплекту за лічені секунди вдалося підняти пожежне авто та долучилися до приборкання імітованої пожежі.

Водночас закарпатські рятувальники провели пожежно-тактичні тренування в обласному спеціалізованому дитячому пульмонологічному санаторії «Малятко», що в с. Оноківці Ужгородського району. Основною метою заходу було відпрацювання спільних дій вогнеборців та персоналу санаторію, а також інших служб життєзабезпечення на випадок виникнення пожежі у закладі із цілодобовим та масовим перебуванням дітей.

Загалом, різноманітні просвітницькі акції, екскурсії до пожежних частин, уроки безпеки та тренування відбулися цього тижня по всій території України.

Шановні батьки!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності. Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці. Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду.

Пам’ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Джерело: ГУДСНС України у Хмельницькій області.