Портал новин

День зимового сонцестояння: традиції найдовшої ночі

21 грудня – найдовша ніч усього року. У день зимового сонцестояння земля і всі сили природи допомагають людині у всіх починаннях, так вважали наші предки.

Починаючи з неділі Сонце помалу підійматиметься над горизонтом, а разом з ним почне збільшуватись день. Світловий день сьогодні триватиме всього 7 годин. Астрономи пояснюють: під час зимового сонцестояння в північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм.

У народі є багато прикмет щодо дня зимового сонцестояння, хоча і не всі збереглися до нашого часу. Вважалося, що яка погода буде у цей день – такою вона буде і на Новий Рік. Також усі нові починання в день зимового сонцестояння обов’язково матимуть успіх. Іній, що з’явиться у цей день пророкує гарний урожай зернових наступного року. А вітер принесе багатий урожай яблук і груш. Дощ віщує таку ж дощову, але теплу весну. До того ж, день зимового сонцестояння вважався часом коли земля і всі сили природи допомагають людині, тому у цей час займалися духовними практиками, медитували.