Портал новин

Український Facebook під загрозою: новий вірус майнить криптовалюту

Користувачі Facebook почали масово отримувати повідомлення, у яких міститься посилання на архівний файл із, начебто, відео. Після завантаження цього файлу комп’ютер користувача починає автоматично видобувати криптовалюту.

Новий вірус має назву Digmine, основним його завдання є пошук та видобуток криптовалюти за допомогою ПК користувача. Країни, що потрапили під атаку вірусу – Азербайджан, В’єтнам, Таїланд, Венесуела, Філіппіни та Україна. Розповсюджується вірус досить просто – у додатку Messenger приходить повідомлення із посилання для завантаження відеофайлу. Варто відзначити, що це відбувається тільки у випадку користування браузером Chrome.

Вірус Digmine обманює Messenger та надсилає від сторінки користувача файл із назвою “video_5467” (цифри можуть бути довільними та змінюватись). При відкритті файл інсталюється у систему та відвантажує з мережі велику кількість елементів. Після цього вірус завантажує піратське розширення для браузера Chrome і, у випадку збережених даних для входу в соціальну мережу, зможе надсилати шкідливе посилання вашим друзям.

Головна мета нового вірусу – пошук та видобуток криптовалюти Monero. Зловмисники, відповідно, заробляють на цьому гроші.

Фахівці застерігають усіх користувачів українського сегменту соціальної мережі Facebook від скачування подібних файлів. Це найдієвіший спосіб боротьби із вірусом.