Портал новин

Президент підписав закони про аліменти та запобігання домашнього насильства

Закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» та «Про запобігання та протидію домашньому насильству» були підписані Главою держави.

Перший спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів і дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти. Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання. Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт.

Другим впроваджується комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством, також доповнюються інструменти такої боротьби. Законом передбачено створення функціоналу Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.