Портал новин

Топ-5 рецептів куті з усіх куточків країни

Напередодні Святвечора українці традиційно готують 12 страв, серед яких головною є кутя. Неперевершений солодкий смак та ситність є невід’ємними складовими цієї страви. Команда Like TV зібрала вам найсмачніші рецепти куті.

Кутя “Традиційна”
Знадобиться: пшениця, волоські горіхи, мед, родзинки та мак. Промиваємо пшеницю та замочуємо її на декілька годин, опісля – варимо на малому вогні до готовності. Доки вариться пшениця, промиваємо мак та запарюємо його в окропі на пів години, після чого перетираємо його. Горіхи подрібнюємо і підсмажуємо, а родзинки запарюємо. Мед розводимо на воді у вигляді сиропу. Усі складники ретельно перемішуємо. Смачної куті!

Кутя “Рисова”
Знадобиться: рис, родзинки, мигдаль, кориця та цукор. Рис промиваємо та варимо до готовності, не перемішуючи, потім промиваємо холодною кип’яченою водою. Мигдаль і родзинки обшпарюємо окропом, мигдаль після цього подрібнюємо. Із цукру і теплої води робимо сироп. Змішуємо рис, родзинки, мигдаль, посипаємо корицею та поливаємо солодким сиропом. Смачної куті!

Кутя “Ячменево-ягідна”
Знадобиться: ячмінь, мед, заморожені ягоди, родзинки, ягоди з компоту. На цілу ніч замочуємо ячмінь, воду не зливаємо, а варимо на слабкому воні не менше години. Додаємо до баняка мед, морожені ягоди, родзинки і варимо ще півгодини. Опісля додаємо ягоди з компоту і варимо ще 10 хвилин. До столу подаємо охолодженою. Смачної куті!

Кутя “Для пана і панянки”
Знадобиться: пшениця, жовті родзинки, курага, волоські горіхи, мигдаль, мак. Добре промиваємо пшеницю і замочуємо на 15-18, аби добре набрякли зерна. Родзинки, порізану курагу та подрібнені волоські горіхи замочуємо на 10 хвилин у теплій воді. Додаємо до них “пророщену” пшеницю, підсипаємо подрібненого мигдалю. Мак, попередньо замочивши у теплій воді і розітерши його, теж додаємо. Мед розводимо теплою водою і заливаємо до суміші. Смачної куті!

Кутя “Трішки п’яна”
Знадобиться: пшениця, мак, родзинки, волоські горіхи, курага, мед та солодке червоне вино. Заливаємо пшеницю на півгодини холодною водою, потім відціджуємо і варимо на слабкому вогні до готовності. До готової каші додаємо тертий мак, подрібнені горіхи та курагу, запарені родзинки. Заливаємо суміш виноградним соком, додаємо ложку меду та стопку вина. Смачної куті!