Портал новин

Черги на біопаспорти зменшаться? Поліграфкомбінат “Україна” зможе виготовляти удвічі більше паспортів відсьогодні

Сьогодні, 16 січня, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів перевірив запуск нового обладнання для персоналізації (нанесення персональних даних) закордонних біометричних паспортів на Поліграфічному комбінаті “Україна”.

“Як мені відомо, Поліграфкомбінат потребував нове обладнання іще у 2014 році. У серпні 2017 року Мінекономрозвитку ініціювало рішення Уряду про зменшення відрахування до Державного бюджету частини чистого прибутку комбінату. Завдяки цьому комбінат зміг спрямувати додаткових 35% чистого прибутку на нове обладнання. Оскільки підприємство працює цілодобово і без вихідних у три зміни, то після запуску нової машини вони зможуть виготовляти вдвічі більше документів. Зараз це 10 тисяч паспортів на добу, а відсьогодні це буде 21 тисяча на добу”, – зазначив Степан Кубів під час свого виступ.

Обладнання, яке закупив Поліграфкомбінат – це система BookMaster One #351 від компанії ІАІ industrial systems B.V. Її вартість – 1,7 млн євро. Аналогічне обладнання використовується у більш ніж 25 країнах світу. Продуктивність нової системи становить 500 паспортів на годину, тобто близько 11 тисяч паспортів на добу та 3960000 паспортів на рік.

Наразі в черзі на персоналізацію стоїть 775 000 наборів персональних даних. Нове обладнання допоможе стабілізувати ситуацію з персоналізацією термінових документів протягом кількох місяців, і протягом наступних 2-3 місяців чергу буде ліквідовано. До сезону літніх відпусток Поліграфкомбінат працюватиме у діючому режимі 7 днів на тиждень цілодобово (у три зміни).