Портал новин

Підсумки роботи Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у 2017 році

Робота Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій та інших соціальних виплат, поліпшення обслуговування громадян, збільшення власних надходжень, вдосконалення взаємодії з органами Державної фіскальної служби по забезпеченню надходження коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, реалізації запланованих заходів.

За 2017 рік виплачено пенсіонерам міста та району пенсій та допомог на суму 746657,1 тис.грн. Призначено 779 нових пенсій та здійснено 5952 індивідуальних перерахунків пенсій.
З 1 жовтня проведено перерахунок пенсії в зв’язку з осучасненням заробітної плати та зміною соціальних стандартів відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” для 20,9 тис. пенсіонерів (або 93%). Середній розмір підвищення по управлінню склав 348,83 грн.

З початку року середній розмір пенсії по управлінню зріс на 413,56 грн. та склав 1999,59 грн.
За звітний період надійшло власних коштів в сумі 245,3 млн. грн., що на 93,2 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року, темпи росту власних надходжень склали 161,2%. Забезпеченість власними коштами 32,8 відсотка.

Ситуація з наповненням бюджету Пенсійного фонду залишається складною через значну тінізацію трудових відносин у країні, аналіз фонду оплати праці страхувальників за листопад показав, що 189 роботодавців виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального рівня 1022 найманим працівникам. Тому, легалізація заробітної плати є актуальним питанням, яке потребує вжиття спільних заходів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів. Пенсійний фонд у рамках своїх повноважень робить усе можливе, щоб змусити роботодавців дотримуватись трудового законодавства. По суб’єктах господарювання, які виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального рівня, щомісячно направляються матеріали до Шепетівської міської ради та районної адміністрації, Шепетівського відділення Славутської оДПІ головного управління ДФС у Хмельницькій області, соціальним партнерам. Здійснює роз’яснювальну роботу про переваги легалізації зарплат через засоби масової інформації, у трудових колективах.

Багато зусиль докладено до ліквідації заборгованості перед Пенсійним фондом України. Для цього вживаються заходи фінансово-економічного й адміністративного впливу. На 1 січня 2018 року залишаються несплаченими 1012,2 тис.грн., збільшення в порівнянні до 01.01.2017 р. складає 36,7 тис.грн. Значними залишаються борги за такими підприємствами як: КП “Грицівський РМЗ” – 474,5 тис.грн., ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” – 198,9 тис.грн., СТОВ “Полісся” – 97,1 тис.грн.,, ПрАТ “Шепетівське АТП1-6807” – 97,0 тис.грн., що складає майже 86,0% до загальної суми боргу.

Багато в чому ефективність стягнення заборгованості перед Фондом залежить від грамотно організованої роботи юридичної служби управління. Всю суму боргу перед Пенсійним фондом охоплено заходами примусового стягнення, наші юристи намагаються вплинути і на боржників, і на державних виконавців, аби пришвидшити процес по стягненню боргу. Як приклад таких ефективних дій можуть слугувати спільні з державними виконавцями виїзди до боржників для вилучення готівки, опису майна тощо. За результатом примусового стягнення заборгованості за 2017 рік до Пенсійного фонду надійшло 155,8 тис.грн. у рахунок погашення боргу.

Водночас посилено співпрацю органів Фонду з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та соціальними партнерами щодо зменшення заборгованості перед Фондом. Зокрема, проведено 12 засідань комісій за участю управління Пенсійного фонду та боржників з питань забезпечення своєчасності сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, 6 засідань робочої групи при начальнику управління, 13 засідань робочих груп та нарад з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, 12 спільних нарад з відділом ДВС, 12 спільних нарад з відділом ДВС та Шепетівським відділенням Славутської оДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області щодо стягнення єдиного внеску, 24 засідання комітетів кредиторів з арбітражними керуючими підприємств – банкрутів щодо належного виконання процедур, пов’язаних з відновленням платоспроможності підприємств, прискоренням ліквідаційних процедур, погашенням боргів та 5 засідань загальних зборів кредиторів.

Особливою ділянкою роботи є робота з громадянами. Не секрет, що одним із якісних показників, який позитивно характеризує роботу управління, є рівень обслуговування відвідувачів. Тож, саме для забезпечення спрощення процедури отримання послуг, скорочення термінів надання та підвищення їх якості, в управлінні у щоденному режимі працює зал обслуговування громадян, де протягом 2017 року побувало 27688 відвідувачів. Під час проведення виїзних днів працівниками управління було прийнято 290 осіб.

З метою заощадження часу громадян, які звертаються на особистий прийом до управління забезпечено роботу «гарячої» та «прямої» телефонних ліній. Так, протягом 12 місяців 2017 року на “гарячу” телефонну лінію звернулось 718 осіб на «пряму» – 67.

З метою роз’яснення питань законодавчих та нормативних актів з питань пенсійного забезпечення, прав застрахованих осіб, легалізації робочих місць та заробітної плати управлінням здійснюється грунтовна інформаційно-роз’яснювальна робота, в тому числі шляхом проведення нарад, зустрічей та семінарів з представниками трудових колективів, громадських організацій, соціальними партнерами, публікацій на сторінках друкованих видань, електронних ЗМІ.

Джерело:Шепетівська районна державна адміністрація.