Портал новин

На чому зосередиться Уряд у 2018 році?

Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко назвав ключові пріоритети Уряду на 2018 рік. За його словами, першочерговими завданнями стануть продовження реформ децентралізації, охорони здоров’я, освіти, агропромислового комплексу, інфраструктури, енергоефективності, державної служби. Про це він заявив під час зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації, яка відбулася у Будинку Уряду 2 лютого.

«Після прийняття Державного бюджету Уряд достатньо чітко визначив кілька ключових пріоритетів, які ми пропонуємо на 2018 рік», – зазначив Олександр Саєнко.

Зокрема, це впровадження реформи охорони здоров’я.

«Особисто я опікуюся питаннями з точки зору належної комунікації, координації центральної влади з місцевими органами влади та лікарнями, щоб було чітко зрозуміло, як ця реформа впроваджується, як працюють підзаконні нормативні акти».

Він повідомив, що у Держбюджеті на 2018 рік передбачено 1 млрд грн на програму «Доступні ліки». За дорученням Прем’єр-міністра розробляється механізм поширення цієї програми на сільську місцевість (зараз вона поширена в обласних та районних центрах). Паралельно на сьогодні стоїть завдання розвитку кардіологічних центрів, на що цьогоріч виділено 150 млн грн.

Крім того, важливим питанням, за його словами, є підвищення розуміння у громадян необхідності вакцинування. Заплановано забезпечити лікарні необхідними лікарськими засобами, на що передбачено 5 млрд грн.

У сфері освіти на 2018 рік, як повідомив Олександр Саєнко, Уряд запланував розширення мережі дошкільних навчальних закладів, на що закладені певні фінансові ресурси. Також, за словами Міністра, цього року вперше Уряд започатковує програму підтримки «перших класів», на реалізацію якої виділено 1 млрд грн, «щоб учні першого класу були забезпечені сучасним обладнанням, підручниками, а також усім необхідним».

«Тобто, ми хочемо, щоб перше враження у першокласників про школу було позитивним», – наголосив Міністр.

За його словами, на професійно-технічну освіту у 2018 році передбачено 16,5 млрд грн додаткової дотації на всі обласні бюджети. 120 млн грн заплановано на спеціальності державного замовлення та 100 млн грн – на розвиток інфраструктури професійно-технічної освіти.

При цьому Міністр відзначив, що Уряд опікується питаннями підвищення заробітної плати та зайнятості населення. Цьогоріч на зарплати освітянам у бюджеті заплановано близько 6 млрд грн, медикам – 4 млрд грн.

Серед пріоритетів Уряду на 2018 рік є аграрні програми, на які закладено у Держбюджеті 7,3 млрд грн, зокрема в основному йдеться про розвиток тваринництва.

Крім того, Уряд піклується про розвиток дорожнього комплексу, на який цьогоріч заплановано 46,7 млрд грн, а також додаткових 11,5 млрд грн, які будуть спрямовані на дороги місцевого значення.

«І це не лише підвищення якості доріг, а це насамперед економічний ефект, тому що це сприятиме відкриттю нових заводів, залученню трудових ресурсів», – зазначив Міністр, додавши, що великої уваги приділяється питанням безпеки на дорогах.

У поточному році Уряд продовжує реформу енергоефективності, зокрема здійснення модернізації енергоінфраструктури задля зменшення потреби в газі.

«На 2018 рік Уряд передбачив 2 млрд грн на функціонування Фонду енергоефективності. Додатково ми також очікуємо від європейських колег частку співфінансування до 50 млн євро, які також будуть спрямовані у ФЕЕ».

Продовжуючи реформу децентралізації, держава передає на місця ще більше повноважень. Так, у 2018 році в регіони буде передано додатково 38 млрд грн. За рахунок встановлення на митницях новітнього обладнання, зросли фінансові надходження – торік доходи митниці склали понад 71 млрд грн.

Кірм того, у рамках реформи державної служби, стоїть завдання покращити надання державних послуг, посилити відповідальність за прийняті рішення, підвищити рівень оплати праці.

Джерело: КМУ.