Портал новин

Віце-прем’єр говорив про умови монетизації субсидій

Перехід до повної монетизації субсидій можливий за умови запуску сучасної системи обліку послуг комунальників. Про це в інтерв’ю тижневику «Аргументи і факти» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Думаю, ми прийдемо до повної монетизації субсидій. Але це залежить не від соціального блоку Уряду, для цього потрібна сучасна система обліку послуг комунальників. А зараз тільки у 80% багатоквартирних будинків є лічильники тепла, я вже мовчу про індивідуальні лічильники в кожній квартирі. У решти – оплата розраховується за нормативами. Для монетизації субсидій це неприпустимо, оскільки призведе до витрачання зайвих державних коштів, махінацій і приписок», – сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що і в 2017 році був зроблений перший крок на шляху до повної монетизації субсидій.

«Про це протягом 15 років багато говорили, але тільки наш Уряд першим у 2017 році провів експеримент із монетизації субсидій: 1 млн 400 тис. сімей отримали «живі» гроші за економію газу й електроенергії», – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр також підкреслив, що будь-які розмови про те, що субсидії будуть відбирати – байки.

«Скільки критикували систему субсидій спочатку! Але в опалювальному сезоні 2017-2018 рр. всі самі переконалися: в управліннях соцзахисту черг немає і вже понад 7 млн сімей отримують субсидії. І мало хто пам’ятає, що ще три роки тому субсидії потрібно було переоформляти кожні півроку, з купою паперів. Зараз все робиться швидко, чітко, в автоматичному режимі», – наголосив Павло Розенко.

Джерело: КМУ.