Портал новин

Подаруй дитині щасливу родину!

Психологи стверджують, що характер людини формується в перші 5-7 років життя, і від того якою вона була, багато в чому залежить її подальша доля. І важко уявити, що відчуває дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо татусів і матусь позбавляють батьківських прав. Коли майже безпорадна істота залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це уособлює сім’я, якої у крихітки тепер не існує. Ми звикли думати, що трагедія, яка втрутилась у дитяче життя, забрала обох батьків. Однак, у районі тільки 1/3 дітей втратила обох батьків, а 2/3 дітей мають живих батьків, проте з різних причин вони не можуть піклуватися про своїх рідних дітей. Таких життєвих обставин багато: немає житла, хорошої заробітної платні, підтримки, здоров’я, батьки перебувають в місцях позбавлення волі, ведуть антигромадський спосіб життя, зловживають алкоголем і т.д.

У районі більшість таких дітей (83%) перебувають під опікою (піклуванням) громадян, в прийомних сім’ях. Проте є діти, які перебувають в закладах інституційного догляду. Змалечку ці діти, обділені батьківською любов’ю, турботою, мріють мати свою люблячу сім’ю – тата, маму, сестричку чи братика, свої іграшки, свою кімнату.

А проблема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах в тому, що вони не адаптовані до реального життя. В інтернатах їх навчають, годують, одягають, опікують, однак який би не був чудовий інтернат, він не зможе замінити дитині життя в сім’ї, надати необхідний досвід підготовки до дорослого життя. Чим раніше і довше дитина залишається без батьківської опіки, тим складніше відбувається її соціалізація в дорослому житті. Адже життя без сім’ї, в умовах тривалої соціальної ізоляції, в замкнутому колективі, в якому перебувають вихованці інтернатів, обмежують розвиток особистості дитини. Такі діти мають труднощі із засвоєнням соціальних ролей, у них практично відсутнє уявлення про модель сім’ї.

Окрім того, порушується конституційне право дитини на сімейне виховання та батьківське піклування. Таке право є також одним з основних прав дитини, проголошених Конвенцією ООН про права дитини. Сім’я є найважливішою ланкою у вихованні дітей. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Подоланням цієї важливої проблеми є організація сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формами якого є усиновлення, опіка та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх осіб. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, піклування – над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Служба у справах дітей має мету допомогти виконати головну потребу кожної дитини – жити в родині, в якій панує доброта, відповідальність та повага. Маємо надію, що наявна інформація допоможе тим, хто бажає прийняти у свою родину дитину, яка з різних причин залишилась без піклування батьків, тим самим дати дитині шанс зростати в сім’ї. Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину.

Для постановки на облік кандидатів у опікуни, прийомні батьки, батьків-вихователів, на облік кандидатів в усиновлювачі звертайтеся до служби у справах дітей Шепетівської районної державної адміністрації за адресою: вулиця Героїв Небесної Сотні, 47, місто Шепетівка ( кабінет № 206, 207).

Джерело: сайт Шепетівської районної державної адміністрації.