Портал новин

Енергоефективність – дієвий інструмент зменшення енергоспоживання та заощадження на комунальних платежах

У цьому переконалися близько 400 тис. родин та 1200 ОСББ, які скористалися державною програмою «теплих кредитів» за три роки її дії. Про це розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в інтерв’ю Громадському телебаченню.

«Ті ОСББ, які проводять комплексну термомодернізацію заходів, отримують економію 40% і більше теплової енергії. Відповідно зменшуються і комунальні платежі», – підкреслив Голова.

Окрім цього, державна підтримка в рамках програми «теплих кредитів» дозволяє в рази зменшити витрати споживачів при проведенні енергоощадних заходів. Фактично програма стала першим в Україні масштабним проектом із впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Саме цей сектор – один з найбільших споживачів енергії.

Водночас, в Україні позитивна динаміка зменшення споживання газу. У 2017 р. населення, бюджетні установи та ТКЕ скоротили використання газу на 6 млрд м3 порівняно з 2014 роком.

«Враховуючи цю статистику, ми беремо курс на те, щоб у 2022 р. споживати на
5 млрд м3 менше газу, ніж у 2017 році. Ми знаємо, як цього досягти, і стимулювання енергоефективності – одне з рішень», – наголосив Сергій Савчук.

Окрім цього, розвиток енергоефективності позитивно впливає на економіку: активізує виробництво енергоефективних матеріалів та обладнання, надання послуг з утеплення, встановлення ІТП тощо.

Одна гривня інвестицій у проект з енергоефективності чи відновлюваної енергетики залучає 5 гривень інвестицій із суміжних галузей!

Джерело: КМУ.