Портал новин

Україна переживає етап розбудови нової держави

Україна переживає етап розбудови нової держави, а реформи, започатковані Урядом, торкаються одразу декількох найбільш важливих сфер життя. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю латвійському виданню Latvijas Avize.

«У нас не перехідний період. У нас в принципі новий період в історії країни. Ми будуємо нову Україну. Ми міняємо систему управління державою, проводимо децентралізацію, проводимо реформу судової системи, реформи соціальної сфери, – сказав Володимир Гройсман. – Ми повинні відійти від сировинної моделі економіки і перейти на економіку доданої вартості»

Він підкреслив, що економіка України може зростати не менше 5% на рік.

«Що ми визначили як точки зростання? Промвиробництво, інфраструктуру, нарощування інвестицій, а значить захист прав інвесторів і розвиток державно-приватного партнерства, розвиток експорту, – розповів Глава Уряду. – Зараз ми запускаємо дуже цікаві програми розвитку агросектору – причому як в сегменті виробництва продуктів харчування, так і в сегменті сільгоспмашинобудування. Ми стимулюємо фермерів нарощувати поголів’я і користуватися вітчизняною технікою»

Так само, за словами Прем’єр-міністра, вже затверджено державне оборонне замовлення.

«Це не просто про фінансування армії. Це про фінансування військової науки – розробки і впровадження нових видів озброєнь, – сказав Володимир Гройсман. – Вельми перспективним ми вважаємо розвиток індустріальних парків. В Україні є чимало прикладів створення дослідних містечок, де молоді вчені мають можливості реалізувати свій потенціал і запропонувати свої розробки економіці. Я регулярно зустрічаюся з такими хлопцями – це дуже корисний досвід»

Джерело: КМУ.