Портал новин

Завдяки «Доступним лікам» деякі фармвиробники знизили ціни в 10 разів

Чому фармвиробники знижують ціни, щоб увійти у програму «Доступні ліки», коли запрацює електронний рецепт та чи будуть розширювати програму, – розповів заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик в інтерв’ю «Громадському».

На сьогодні 239 медичних препаратів для лікування діабету ІІ типу, бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань входять до переліку програми «Доступні ліки». 47 з них українці можуть отримати безоплатно, інші – з незначною (від 2 до 15 гривень) доплатою.

«З одного боку, ми встановлюємо граничні ціни: держава каже – ми готові відшкодовувати вартість ліків для цих трьох груп захворювань, але водночас знизьте, будь ласка, ціни. Є виробники, які погодилися це зробити, і їх стає дедалі більше. Сьогодні їх у програмі вже 48. Це означає, що чимало виробників готові реально знизити ціну на ліки, щоб мати більший обсяг споживання. Адже якщо ти не входиш у програму відшкодування, попит на твої ліки знижується. І це підтверджують конкретні цифри. Ми бачимо, що фармвиробники, які не увійшли до проекту, мають суттєве падіння продажів», – говорить Роман Ілик.

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час українці вже скористалися 14 мільйонами рецептів, що еквівалентно 614 мільйонам гривень.

Уже зараз розробляють плани щодо розширення програми. Крім того, з квітня в 5 областях та місті Бахмуті планують запустити електронний рецепт в пілотному проекті.

Джерело: КМУ.