Портал новин

Дорогам – друге життя? Кабмін затвердив програму розвитку доріг між містами

Кабінет Міністрів України в рамках політики масштабної розбудови дорожнього господарства продовжує реалізацію великих інфраструктурних проектів і змінює філософію будівництва – від політики прокладання кілометрів до побудови якісних шляхів, які з’єднують населені пункти в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Нових відремонтованих доріг в Україні буде все більше і більше. Потрібно підійти до ремонту і будівництва доріг абсолютно системно. У нас завдання – не кілометри, а щоб шляхи повністю з’єднували населені пункти, як великі так і малі», – наголосив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що з 2016 року Уряду вдалося суттєво змінити ситуацію в дорожньому господарстві, розблокувати більшість процесів, зробити їх прозорими. Наразі актуальним стають питання якості та системної перевірки.

«Ми запроваджуємо контроль якості доріг, деякі новозбудовані дороги вже мають ушкодження. Всі хто зробив халтуру, будуть виправлять помилки за свій рахунок. Ми ввели 5-10 річну гарантію на якість доріг. В угодах вже зараз з’являються гарантійні умови, які потрібно виконувати підрядникам», – додав Володимир Гройсман.

Під час засідання Уряду Голова Державного агентства автомобільних доріг «Укравтодор» Славомір Новак представив економічну програму розвитку українських доріг на 2018-2020 роки і на подальші періоди. Результатом реалізації програми має стати ремонт та розбудова 6692 кілометрів доріг.

Довідково

У січні 2018 року Глава Уряду запропонував проаналізувати нормативну базу будівництва доріг з метою перевірки якості будівництва та ефективного використання коштів та створити Координаційну раду з питань безпеки дорожнього руху. Координаційна рада була створена в лютому поточного року.

15 березня 2018 року було схвалено рішення про формування мобільних груп, які проконтролюють ситуацію на дорогах і визначать їх дефекти. Глава Уряду наголосив, що підрядники, які виконували роботу неякісно, за власний рахунок виправлять помилки.

Зазначимо, у 2017 році в Україні реконструйовано та побудовано понад 2 тис. км доріг, що вдвічі перевищило показники 2016 року. Дорожні роботи велися на трасах по всій території України.

tsilova-ekonomichna-programa-rozvitku-avtomobilnikh-dorig

Джерело: КМУ.