Портал новин

Головна вимога до накопичувального рівня пенсійної системи – гарантія збереження накопичень та захист від знецінювання

Міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв’ю виданню «Обозреватель» підтвердив свою підтримку щодо введення накопичувального рівня пенсійного забезпечення та зауважив важливість ґрунтовного прорахунку усіх можливих ризиків.

«По-перше, для збереження накопичень, інвестиційний дохід має перевищувати рівень інфляції. Якщо рівень інфляції за результатами минулого року складав 13,4%, то можете уявити якою повинна бути дохідність цінних паперів, у які мають вкладатися пенсійні заощадження», – пояснив Міністр.

Разом із тим, урядовець зазначив, що отримати свої накопичення людина зможе лише через 20 років, тобто, це жодним чином не вплине на рівень існуючого пенсійного забезпечення.

Одним з дискусійних питань у контексті впровадження накопичувального рівня є форма власності накопичувального фонду – державна чи недержавна.

«Моя позиція – накопичувальний фонд має бути недержавним. Не потрібно на державу навішувати інвестиційні функції. Це повинна бути система недержавних фондів, а у людини має бути вибір. Безпеку цих фондів мають забезпечувати регулятори ринку: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Нацбанк, можливо, має бути створений спеціальний регулятор. Але, в будь якому випадку, контроль за цими фондами має бути жорстким – інакше система не спрацює», – резюмував Андрій Рева.

Джерело: КМУ.