Портал новин

У райдержадміністрації радились про покращення зайнятості безробітних

Сьогодні голова районної державної адміністрації Роман Підопригора провів щотижневу робочу нараду з начальниками управлінь, відділів райдержадміністрації, керівниками окремих установ та організацій району.

На нараді було проаналізовано роботу Шепетівського міськрайонного центру зайнятості щодо покращення зайнятості безробітних мешканців сіл району.

Зокрема, у своїй доповіді директор Шепетівського ЦЗ Олександр Ребекевша наголосив, що робота центру зайнятості базується на засадах сервісної служби, але з конкретними пріоритетами та завданнями.

«Саме пропагування постійного по-життєвого навчання та перенавчання наших громадян, мотивування громадян до самоосвіти, поширення та розвиток підприємництва та самозайнятості серед наших клієнтів, в тому числі реінтеграція бувших заробітчан через залучення їх до відкриття власного бізнесу, максимальна допомога та сприяння клієнту служби зайнятості, отримання та оперативне поширення інформації про вільні вакансії та посади, проведення якісної та належної профорієнтаційної роботи з безробітними та молоддю – основні напрями роботи ЦЗ сьогодні. Позитивні напрацювання в роботі можливі лише в постійному аналізі, прогнозуванні тенденцій економічного розвитку регіону. Тому, саме з цією метою нами було проведено кластеризацію економіки регіону та визначено галузі, які матимуть розвиток через 3-5 і більше років, тобто ми більш менш знаємо у яких робітниках буде потреба на близьку перспективу» – сказав Олександр Феодосійович.

Він детально зупинився на основних галузях: машинобудівній, легкій промисловості, деревообробній, переробці сільськогосподарської продукції та сфері послуг. Навів основні показники в роботі, створенні робочих місць наявних вакансіях та основних проблемах працевлаштування мешканців району.

«Звичайно є й проблеми, – підсумував Олександр Ребекевша, – перш за все це низька заробітна плата по тих вакансіях які подають наші роботодавці, що спричиняє міграцію жителів району за межі України в пошуку роботи, потребує також регіон і в інвесторах, які створили б високотехнологічні нові робочі місця, які були б цікаві для нашої молоді, які із задоволенням працювали б у дома. Є проблеми і з самими громадянами, які за останні десятки років не бажають працювати, так як отримують від держави субсидію, допомогу по малозабезпеченості, допомогу по безробіттю, що урівнює в доходах як працюючих так і непрацюючих громадян. Але вирішити ці питання можливо лише шляхом змін у чинному законодавстві».

Джерело: сайт Шепетівської районної державної адміністрації.