Портал новин

Ще тиждень школи можуть обирати підручники для учнів 5-х та 10-х класів

Загалом в електронній бібліотеці представлено 184 підручники за 73 назвами для 5-х та 10-х класів, які вже пройшли фахову експертизу. Також там розміщена докладна інструкція для вчителів, як користуватися бібліотекою, та телефони «гарячої лінії», за якими можна отримати усну консультацію.

Дані про те, які підручники та в якій кількості заклад освіти хоче обрати для своїх учнів, мають бути подані до 27 квітня 2018 р. через електронну Державну інформаційну систему освіти (ІТС «ДІСО»). Задля цього розроблено спеціальний модуль, який має забезпечити прозоре формування результатів конкурсного вибору.

Узагальнена інформація про назви підручників та їхню кількість, яку заклад освіти внесе в систему, за ланцюжком «заклад освіти – район (місто, ОТГ) – область» потрапляє в єдину базу даних. Паралельно заклади освіти також подають і паперові копії даних, які автоматично видруковуються  із системи.

Якщо загальна кількість обраних примірників від закладів освіти на певний підручник перевищуватиме поріг 20 тис., він автоматично потрапляє в перелік тих, що можуть бути надруковані за державний кошт. Видавництва, підручники яких отримали результат вибору понад 10 тис., але не подолали поріг 20 тис., можуть дофінансовувати друк таких підручників власними коштами (це пов’язано з тим, що за невеликих накладів собівартість підручника зростає, і держава може покрити лише певну її частину).

Використання системи ДІСО як інструменту передачі даних про замовлення підручників закладами освіти унеможливлює внесення будь-яких змін (підміни інформації) під час зведення даних на рівні району, міста, ОТГ чи області. Таким чином, з одного боку – посилюється відповідальність закладів освіти, які обирають підручники та визначають їх кількість, з іншого – це знижує корупційні ризики на всіх ланках управління освітою.

Слід зазначити, що цього року організацією конкурсного відбору традиційно займається Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), а технічний супровід здійснюється Інститутом освітньої аналітики (ІОА) та Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Цей «тріумвірат» гарантує цілісність сформованої бази даних (за обраними підручниками), посилений захист системи від зовнішнього втручання і збереження даних на серверах, захищених відповідно до вимог нормативних документів у сфері захисту інформації.

Крім того, всі зацікавлені сторони (насамперед, видавництва) зможуть після завершення конкурсу отримати зведені результати вибору підручників на всіх етапах формування даних – від закладів освіти до загальнодержавного рівня. Ці дані будуть оприлюднені після засідання колегії МОН, на якому підіб’ють підсумки конкурсного відбору.

Джерело: МОН України.