Портал новин

Субсидія тільки для тих, хто дійсно проживає в помешканні

Якщо в помешканні зареєстровано 5 осіб, але проживає лише 3, то субсидію нараховуватимуть тільки тим, хто реально проживає в оселі.

З 1 травня це правило не припиняє свою дію. Приміром, якщо у родині прописані повнолітні діти, але вже не проживають з батьками, то їхні доходи під час нарахування субсидії враховуватися не будуть.

При оформленні субсидії в Декларації про доходи у розділі «склад сімʼї» необхідно вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не  проживають».

До прикладу, якщо в помешканні прописана повнолітня  одружена дочка, то в Декларації, у розділі ІІ, потрібно відобразити і її сімʼю — чоловіка і дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом з Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також надати відповідний документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цієї адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він у свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а, на трьох.

Джерело:Міністерство соціальної політики України