Портал новин

Сьогодні відзначають «Всесвітній день вишиванки»

Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення на носіння етнічного вишитого українського одягу. Це самобутнє і самодостатнє свято не привʼязане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до святкування одягнувши вишиванку на роботу, в університет, в школу чи садочок.

Ідею такого свята запропонувала студентка факультету історії, політології ім.. Ю. Федьковича Леся Воронюк. До реалізації цієї ідеї її підштовхнув викладач, який регулярно одягав вишиванку на лекції. Леся запропонувала своїм одногрупникам вибрати день в який вони всі прийдуть у вишиванці. Спочатку вишиванку вдягли кілька десятків студентів і кілька викладачів. З кожним наступним роком свято ширилося Україною і виросло до всеукраїнського рівня. Згодом до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу і прихильники України.

Ідея свята полягає у збереженні цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.