Портал новин

Керівники підприємств та установ району зобов’язані дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства

 

30 травня 2018 року у Шепетівській райдержадміністрації під головуванням заступника голови адміністрації Ліліани Танасієнко відбулося спільне засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

   З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання у своїй діяльності вимог трудового законодавства на засідання були запрошені суб’єкти господарювання сіл Судилківської, Грицівської та Ленковецької об’єднаних територіальних громад, Михайлюцької, Пліщинської та Плесенської сільських рад, які здійснюють діяльність у галузях торгівлі, сільського господарства.

   В роботі комісії взяли участь представники управління Держпраці у Хмельницькій області, Шепетівського відділення Славутської ОДПі, міськрайонного центру зайнятості, управління соціального захисту населення, фінансового управління адміністрації, відділів: агропромислового розвитку і економічного розвитку, промисловості та інфраструктури.
   Відкриваючи засідання Ліліана Танасієнко наголосила, що головною метою проведення зустрічей з суб’єктами господарювання за різними напрямками діяльності є налагодження конструктивного діалогу та тісної співпраці підприємців та влади району. Важливим є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо змін у трудовому законодавстві, зокрема запровадження мінімальної заробітної плати у розмірі 3723 гривень, а також фінансової відповідальності за порушення вимог законодавства про працю та зайнятість. Як зауважила Ліліана Петрівна – така робота приносить свої позитивні результати, зокрема в порівнянні з початком року у районі збільшилась кількість зареєстрованих платників єдиного податку.

   Присутні суб’єкти господарювання озвучили свої проблемні питання з якими вони стикаються у процесі своєї діяльності. На даний час основною проблемою керівників та фізичних-осіб підприємців є значна плинність кадрів: велика кількість кваліфікованих працівників звільняються і виїжджають на роботу за межи країни так як рівень заробітної плати на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців значно нижче ніж за кордоном.

   Під час проведення засідання комісії підприємцям були роздані пам’ятки щодо прав та зобов’язань роботодавців згідно трудового законодавства перед найманими працівниками.

   За результатами засідання керівників підприємств та установ району зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.