Портал новин

24 людини загинули на водоймах країни з початку червня!

Купальний сезон стрімко набирає обертів, а разом з тим збільшується і сумна статистика щодо загибелі українців на водоймах. 24 людини потонули за перші 5 днів червня. З них, на жаль, 3 дітей… І навіть попри такі моторошні дані, люди продовжують нехтувати застереженнями рятувальників, вирушаючи до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання. Для фахівців Служби порятунку є звичним в літній період надавати допомогу громадянам, які внаслідок своєї ж необачності потрапляють у різного роду надзвичайні події на воді. Це стосується в першу чергу використання плавзасобів при сильних поривах вітру, перебування біля води у стані алкогольного сп’яніння, а також відсутність нагляду за дітьми, які нерідко відвідують водойми без супроводу дорослих.

Зокрема, 4 червня на річці Дніпро в Дарницькому районі Києва рятувальники знайшли та вилучили з води тіло хлопця 1991 року народження, який потонув, стрибнувши в річку з Південного мосту.

Цього ж дня на річці Синюха Кіровоградської області, місцевими мешканцями смт Вільшанка знайдено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло чоловіка 1953 року народження.

Піднімали з води потопельників протягом минулої доби рятувальники також у Тернопільській, Чернігівській, Волинській та Хмельницькій областях.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 342 людини, що на 71 випадок більше, ніж за аналогічний період минулого року (271 людина у 2017-му).

Тож, аби зменшити сумну статистику, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час купання.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

  • пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Джерело: ГУДСНС України у Хмельницькій області.