Портал новин

Щоб реформа у сфері відходів розпочалася – потрібно ухвалити додаткові закони

Задля подальшої реалізації Національної стратегії управління відходами, ухваленої Урядом наприкінці 2017 року, необхідно прийняти рамковий Закон України «Про відходи». Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що паралельно із підготовкою Національної стратегії управління відходами тривала робота над розробкою нової законодавчої бази.

“У нас є напрацювання для рамкового Закону України «Про відходи», який повністю змінить механізми поводження із відходами в нашій країні. Ми сподіваємось на плідну співпрацю Уряду і Парламенту для прийняття нового законодавства, що відповідає Угоді про асоціацію та Національній стратегії”, – наголосив він.

Крім того, рамковий закон про відходи передбачає ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота.

«Над рамковим законом в Україні працює група міжнародних експертів (ФРН, Болгарія, Словаччина) із залученням представників українських органів влади та громадянського суспільства», – пояснив Остап Семерак.

Про цьому Міністр зазначив, що у Парламенті зареєстровано ряд різних законопроектів, націлених на вирішення проблем із відходами в Україні. За його словами, вони не повинні суперечити ухваленій Урядом Стратегії та національному і регіональним планам дій її реалізації.

«Розраховую на розуміння парламентарів та бізнесу, адже далеко не всі зареєстровані протягом останніх років законопроекти відповідають розробленій Стратегії та вимогам європейських директив, які Україна зобов’язалися імплементувати. Це якраз той момент, коли заради проведення реформ варто об’єднати зусилля та прийняти спільні рішення, які потім разом впровадити. На шальках життя і здоров’я громадян», – резюмував Міністр.

Нагадаємо, у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також Стратегією передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка успішно працює в Європейському Союзі.

Джерело: КМУ.