Портал новин

За два місяці Мін’юстом стягнуто 89 млн грн боргів по заробітній платі

На сьогодні борг підприємств перед співробітниками перевищує 2 млрд грн. В органах виконавчої служби на виконанні перебуває 16 тис. виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму 398 млн грн. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко у своєму блозі на інтернет-порталі «Цензор.Нет».

За його словами, заборгованість окремих підприємств сягає десятків мільйонів. Серед найбільших боржників – Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із сумою боргу 74,3 млн грн, ПАТ «Футбольний клуб» «Металіст» – 47,7 млн грн, ПАТ «Запоріжжяобленерго» – 16,9 млн грн.

«Це лише вершина айсбергу. У кожній області є свої «рекордсмени», які нехтують законними правами працівників. Мін’юст усвідомлює важливість вирішення проблеми заборгованості із зарплат. Саме тому ми взяли курс на посилення роботи органів ДВС у цьому напрямку», – зазначив очільник відомства.

Він нагадав, що кампанія з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати стартувала 2 квітня. В усіх регіонах створено штаби з контролю виконання рішень про стягнення заборгованості. У найбільш проблемних регіонах розпочали роботу мобільні спецгрупи.

«Тільки за 2 місяці роботи виконавці Міністерства юстиції стягнули 89 млн грн на користь майже 6,5 тис. працівників», – проінформував Павло Петренко.

Зокрема, ліквідовано мільйонні борги із зарплати ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» – 12,6 млн грн на користь 501 працівника, КП «Підприємство комунальної власності» – 6,9 млн грн на користь 228 працівників, ДП «Рівненський облавтодор» – 3,8 млн грн на користь 741 працівника, ПАТ «Мелітопольгаз» – 3 млн грн на користь 70 працівників, ПАТ «Лисичанськвугілля» – 2,5 млн грн на користь 118 працівників. І таких компаній по всій країні десятки.

Якщо поглянути на карту, найкращі результати продемонстрували у Запорізькій, Рівненській, Луганській, Донецькій, Львівській, Черкаській, Київській, Харківській областях та місті Києві. Відділом ДВС центрального апарату Мін’юсту забезпечено виплату працівникам різних компаній понад 12 млн гривень.

«Втім, як і у випадку з кампанією по стягненню аліментів, мобільні групи – не єдиний засіб впливу на недобросовісних роботодавців. Мін’юст запустив електронний реєстр підприємств-боржників із виплати зарплат https://erb.minjust.gov.ua. Він є публічним, відтак всі контрагенти тієї чи іншої компанії зможуть дізнатися про існуючі проблеми і подумати, чи варто мати справу з такими бізнесменами. Тож боротьба триває на всіх фронтах і ми не збираємося зупинятися. Право громадян на оплату праці є невід’ємним і жоден роботодавець не повинен ним нехтувати», – підкреслив Міністр юстиції.

Джерело: КМУ.