Портал новин

Порядок отримання матеріального забезпечення, яке надає Фонд соціального страхування

Фонд соціального страхування України здійснює матеріальне забезпечення застрахованих осіб, яке включає в себе допомогу по тимчасовій непрацездатності (фінансування за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах, а також допомогу на поховання.

Нагадаємо, що застрахованим у Фонді соціального страхування України є кожен офіційно працевлаштований або фізична особа-підприємець (тобто ті, хто сплачує та/або за кого сплачується Єдиний соціальний внесок ). Сьогодні таких осіб по Шепетівському відділенні рахується  більше 23 тис. чоловік, в тому числі по м. Шепетівка та Шепетівському  району 16200 , по Ізяславському району 7100. Кожен з них має право на виплати та соціальні послуги від Фонду у разі настання страхового випадку.

Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів:

  1. Отриманий листок непрацездатності в закладі охорони здоров’я працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).
  2. Передача листка непрацездатності на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).
  3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу Фонду.
  4. Подача страхувальником заяви-розрахунку до робочого органу Фонду (за місцем обліку в органі Фонду) та подальше фінансування такої заяви шляхом перерахування робочим органом Фонду заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника.
  5. Виплата страхувальником матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

За січень-травень поточного року майже 3000 осіб скористались правом на матеріальне забезпечення за рахунок коштів  Фонду. Загальна кількість оплачених листків непрацездатності склала 3 683, а кількість днів хвороби, без врахування перших 5-ти днів,що оплачуються за рахунок коштів підприємства становить 34 тис.476днів. На оплату даних листків непрацездатності направлено 5 млн.620 тис.грн. коштів Фонду соціального страхування.   Крім того оплачено   172 листки непрацездатності по вагітності та пологах  на сум  у 2млн.656 тис грн.

Джерело: сайт Шепетівської міської ради.