Портал новин

Подоляни не квапляться підписувати декларації з лікарями

Програма «Лікар для кожної сімʼї» триває три місяці. За цей час кожен четвертий українець обрав собі лікаря. На Хмельниччині понад 417 тисяч осіб підписали декларації з лікарями, однак, за словами директора Департаменту охорони здоров’я Якова Цуглевича, ця цифра могла бути значно вища.

«У багатьох центрах первинної медико-санітарної допомоги області рівень підписання декларацій на рівні десяти відсотків. «Пасуть задніх» у Волочиську, Білогір’ї, Наркевичах, Чорному Острові та інших районах», – каже Яків Миколайович.

Також додає, що причин таких низьких показників є дві – низьке технічне забезпечення, та людський фактор.

«Серед причин, що стримують процес реформування на первинному рівні, – низьке забезпечення лікарів комп’ютерною технікою. Центри ПМСД області забезпечені оргтехнікою на 68% від оптимальної потреби. Також багато лікарів не достатньо інформують населення про підписну компанію, чим роблять гірше і собі, і центру ПМСД», – коментує директор Департаменту.

У приклад іншим громадам Яків Цуглевич називає тих, хто за три місяці зміг показати хороші результати з підписання договорів з медиками.

«Найактивніші лікарі Віньковецького району, де 50,5% населення охоплено угодами, Славутського – 54%, Новоушицького – 40,9% та Деражнянського – 49% центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) – 37,2%», – каже медик.

Джерело:ye.ua