Івана Купала в Україні святкують в ніч з 6 на 7 липня. Дуже часто гуляння відбуваються біля водойм. “Очищення” вогнем і водою має важливе значення в купальській обрядовості. Відтак, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує про основні правили безпеки на воді, про заборону купання у не відведених для цього місцях, а також – основні правила пожежної безпеки під час святкування.
Стрибки через багаття – невід’ємний атрибут дійства, який за переказами, має містичну силу очищення від усіх негараздів. Пам’ятайте про правила пожежної безпеки та поводження з вогнем, аби святкове полум’я не завдало вам шкоди.
Якщо ви розвели багаття – обов’язково загасіть його. Вогонь достатньо залити водою, варто тільки простежити, щоб не залишилися тліючі вуглинки. Особливу загрозу відкритий вогонь несе при вітряній і сухій погоді, оскільки може спричинити лісову пожежу. До сумних наслідків може призвести і недбало кинутий недопалок. Найкраще присипати недопалки землею.
На Івана Купала люди купаються у відкритих водоймах, дівчата пускають вінки,тощо. Це може бути небезпечним. Основними причинами загибелі людей на водоймах – це купання в необладнаних, неперевірених місцях і місцях, де купання заборонено; купання в нетверезому стані; пустощі на воді; купання дітей без нагляду дорослих.
Правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку біля води.
До купання:
Під час купання:
Після купання:
Поради та правила для тих, хто катається на човнах, моторних катерах та скутерах:
Заборонено:
Організатори святкових заходів та власники водних об’єктів персонально відповідають за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.
Про всі нещасні випадки на воді телефонуйте до ГУ ДСНС у Хмельницькій області: +38 (0382) 69-91-17.
Джерело:0382.ua