Портал новин

В Україні та світі сьогодні відзначають День протидії торгівлі людьми

Основним елементом протидії є профілактика та інформування громадян про всі можливі ризики і наслідки цього ганебного та небезпечного явища. Одним із пріоритетних напрямків діяльності Національної поліції України у 2018 році визначили протидію торгівлі людьми, нелегальній міграції та злочинам проти моральності.

За словами оперуповноваженого відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Хмельницькій області Олександра Чорного, лише упродовж 2018 року на території області виявлено два кримінальних правопорушення передбачені ст.149 КК України (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).

Задокументували два факти продажу матерями своїх малолітніх дітей. За даними фактами особам повідомлено про підозру та обрали запобіжний захід. Відповідно до Кримінального кодексу України такі дії караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

“Хочу зазначити, що усім потерпілим встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, із наданням усіх видів допомоги що передбачено діючим законодавством України, – каже правоохоронець. – На даний час, поліція Хмельниччини налагодила тісну взаємодію із усіма суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема із Департаментом соціального захисту населення, Службою у справах дітей, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням Державної міграційної служби, благодійним фондом “Ксена” та іншими державними і громадськими установами та організаціями”.

Правоохоронці разом із соцслужбами запропонували хмельничанам взяти участь у своєрідному тесті. На вулиці із картонних коробок влаштували своєрідний лабіринт, пройшовши який, учасник тесту отримує відповідь – чи зможе він діяти правильно, якщо раптом опиниться перед загрозою постраждати від рук торгівців “живим” товаром”.

Джерело: depoХмельницький