Портал новин

У школах ширше вивчатимуть історію Голодомору 1932-1933 рр

Відповідний меморандум вчора підписали Міністерство освіти і науки та Національний музейй «Меморіал жертв Голодомору». Метою цієї співраці є популяризація та впровадження в освітній процес шкіл широкого вивчення історії Голодомору 1932-1933 рр.

 «Дякую вам за плідну співпрацю, яку ми вже маємо. Я розумію, якою важкою та важливою є ваша робота, адже ви піднімаєте та розповідаєте про надскладні питання нашої історії. Для цього потрібно весь цей травматичний досвід пропустити через себе. І я зичу вам сил та натхнення робити цю працю й надалі», – сказала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Підписаний документ передбачає, що МОН та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно беруть участь у створені науково-методичної бази для освітнього процесу середньої та вищої школи. Також, співпрацюють у напрямку залучення напрацювань Музею з тематики Голодомору 1932-1933 рр. для використання всіма установами системи освіти, що підпорядковуються Міністерству.

 «Для нас надзвичайно важливо налагодити позитивну партнерську співпрацю зі школами. Бо зараз ми спостерігаємо, що вчителі певною мірою бояться говорити на цю тему, вважають її надто травмуючою, хоча, безумовно, все залежить від підходів. Наш музей теж здається надто страшним місцем, хоча більшість жодного разу там не була. Ми маємо налагодити довіру та партнерство, щоб почати чесно та відкрито говорити на таку складну тему», – розповіла директор Національного музею Олеся Стасюк.