Портал новин

Нова 20-гривнева банкнота ввійде в оббіг з 25 вересня

Старі банкноти зразка 2003 року обмінювати на нові не потрібно. Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти старого зразка.

ФОТО: Національний банк України

За дизайном вона наслідує оновлені банкноти номіналом 100 і 500 гривень. На нових 20-гривневиз купюрах залишили портрет Івана Франка і зображення будівлі Львівського оперного театру. Портрет письменника зміщено в центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір не змінився – 69Х130 мм. Кольорова гама та ж сама.

«Національний банк прагне підвищити надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичність, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Система захисту банкнот має високий рівень і співвідноситься з рівнями систем захисту провідних валют світу. При цьому, кількість вилучених підробок національної валюти стабільно низький. Наприклад, у 2017 році з обігу вилучено лише 126 фальшивих банкнот номіналом 20 гривень» – йдеться у повідомленні.

Джерело: Національний банк України