Портал новин

Вісьмом особам оголосили підозру у вимаганні грошей

Правоохоронці повідомили про підозру членам організованої групи, які займались вимаганням майна та грошей в жителів області.

“Раніше судимий за майнові злочини 37-річний хмельничанин, маючи досвід вчинення злочинів проти власності, з метою швидкого збагачення вирішив продовжити свою злочинну діяльність та утворити злочинну групу, – деталізують правоохоронці. – До складу злочинного об’єднання організатор залучив ще семеро осіб, більшість з яких має кримінальне минуле, з якими підтримував міцні дружні відносини, високий рівень узгодженості дій, дисципліни та фізичної підготовки”.

Наділений лідерськими якостями, керівник групи планував вчинення злочинів, розділяв злочинні ролі, узгоджував спеціальні правила поведінки та план незаконного заволодіння майном громадян.

Правоохоронцям вдалось задокументувати вісім епізодів злочинної дільності у складі організованої групи.

Так, в ході досудового розслідування встановили факт вимагання у хмельничанки передачі належної їй частки у статутному капіталі товариства. Свої “вимоги” зловмисники поєднували із застосування насильства.

Іншого місцевого мешканця, також шляхом застосування погроз та насильства, спільники змусили передати їм автотранспорт вартістю понад 350 тис. грн, що використовувався ним у підприємницькій діяльності.

Окрім цього, шляхом залякування, застосування погроз та пошкодження майна, члени групи вимагали у жителів обласного центру передати їм майнові права на квартири в Хмельницькому.

Організатору злочинного угрупування та його членам повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.146 – незаконне викрадення людини, чч.2,4 ст.189 – вимагання, вчинене повторно, з погрозою та застосуванням насильства у складі організованої групи, чч.3,5 ст.185 – крадіжки, вчинені у складі організованої групи, ч.4 ст.190 – шахрайство, вчинене у складі організованої групи ККУ.

Санкції статей інкримінованих злочинів передбачають покарання у виді 12 років позбавлення волі.

Джерело: DEPOХмельницький