Портал новин

Вдова просить стягнути з Росії 60 тис. євро

Вдова загиблого військового звернулась до Хмельницького міськрайонного суду з позовом про стягнення моральної шкоди в розмірі 60 тис. євро.

В своїх інтересах та в інтересах малолітньої доньки позивачка просить стягнути з Російської Федерації 60 тис. євро. Її чоловік відповідно до розпорядження Адміністрації Державної прикордонної служби України у складі маневреної групи виконував завдання з посилення охорони державного кордону на ділянках з російською Федерацією в Донецькій області.

В липні 2014 року під час виконання завдання щодо евакуації травмованих колег біля м.Шахтарськ, БТР-80, яким керував чоловік позивачки підірвався на фугасі збройних формувань Російської Федерації. Загинув чоловік позивачки і ще один військовослужбовець, 8 поранені.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 2017 року  встановлено факт загибелі чоловіка позивачки при виконанні обов’язку  військової служби із захисту Батьківщини у місті Шахтарську Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Жінка вказує, що є загальновідомим факт  військової агресії Російської Федерації проти України, в результаті чого загинув її чоловік, тож саме Російська Федерація повинна нести відповідальність за військові дії, в результати якої гинуть українці, і саме з цієї країни  слід стягнути моральну шкоду на її користь, завдану загибеллю чоловіка та батька» – йдеться у повідомленні прес-служби суду.

Наразі судом відкрито провадження по справі та призначено справу досудового розгляду.