Портал новин

На Хмельниччині відкрили дві сімейні ферми

В Ізяславському районі відкрили сімейні молочні фермі «Світанок»  у господарстві Тетяни І Михайла Юрчуків у селі Топори та «Лісова пісня» у господарстві Бориса та Ірини Гуменюків  в селі Покощівка.

«Для функціонування сімейної молочної ферми «Світанок» було збудовано новий корівник, а для сімейної молочної ферми «Лісова пісня» проведено модернізацію старого приміщення. Для обох ферм також було придбано сучасне обладнання: доїльний апарат світового лідера обладнання для молочного тваринництва, холодильне обладнання для охолодження та зберігання молока» – інформує прес-служба Хмельницької ОДА.

Кредитні кошти за сприяння кластеру «Натуральне молоко» надало ТзОВ «УкрМілкІнвест»,яке у цій справі виступило інвестором та рівноправним із фермерами партнером по бізнесу.  Крім того за кредитні кошти ТОВ «УкрМілкІнвест» господарями було придбані молочні корови: родина Юрчук до власних 9 придбала ще 7 корів, а родина Гуменюк — до власних 5 придбала ще 6 корів.

ТОВ «УкрМілкІнвест» за кожну вироблену літру молока у сімейній молочній фермі до середньої в регіоні ціни за літр молока доплачує в середньому ще майже одну гривню, якщо будуть дотримані параметри якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150 л молока від сімейної ферми.

Корова має пити від 80 до 120 літрів води на день, – для цього у нових корівниках встановлено спеціальні поїлки. А замість жолобів, які використовували у корівниках раніше, є кормовий стіл. Також у корів є резинові килимки, щоб їм не було холодно спати.

Джерело: Головний сайт для фермерів