Портал новин

Хмельниччина на першому місці в Україні по урожайності зернових культур

Агроформування області продовжують осінній комплекс робіт. Згідно оперативного зведення, станом на 4 жовтня обмолочено 66% площ зернових культур, намолочено понад 2,0 млн. тонн зерна при середній урожайності 54 ц/га. За цим показником Хмельниччина утримує першість в Україні.

Про хід збирання врожаю і сівби озимих культур під урожай 2019 року в агроформуваннях доповів директор Департаменту Агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олег Омелянюк.

«На сьогодні агроформування увійшли в активну фазу збирання кукурудзи на зерно, яка обмолочена на площі 26,7  тис.га, що становить 13%. Ця культура дає змогу по всіх категоріях господарств отримати з кожного гектара понад 83 центнерів, а в сільгосппідприємствах цей показник ще вищий – 95 ц/га» – сказав посадовець.

У 12 районах завершено збирання гречки, яка в загальному обмолочена на 95% площ. Намолот її становить майже 18 тис. тонн при урожайності 16ц/га.

Цукрові буряки  викопані на площі 12 тис.га, або 40% до необхідного,  та отримано вал майже 600 тис. тонн при середній урожайності 500 ц/га. Всього валове виробництво цукросировини очікується в межах 1,6 млн. тонн, що на 0,4 млн. тонн менше минулорічних показників.

Всі 5 цукрових заводів області – Шепетівський, Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський і Наркевицький –  приступили до роботи. Так, станом на 4.10.18 до них надійшло 425 тис. тонн цукрової сировини, і з початку сезону цукроваріння вироблено понад 36 тис. тонн цукру. Всього планується виробити близько 200 тис. тонн цукру, що повністю забезпечить потреби мешканців області у цьому виді продукції.

Наближається до завершення і збирання сої. Так, на даний час ця культура обмолочена на 54% площ. Валовий збір становить 270 тис. тонн при середній урожайності 30 ц/га.

Повністю завершено збір картоплі, наближається до завершення збирання овочів. Самозабезпеченість цими видами продукції становить 700 і 180% відповідно.

Значний обсяг робіт виконано для вирощування сільськогосподарських культур в наступному році, зокрема, посіяно 65 тис.га озимого ріпаку, що становить 112% до попереднього прогнозу. Найбільші площі посівів ріпаку у Дунаєвецькому районі – 9,4 тис. га і Кам’янець – Подільському – 7,2 тис. га.

Озимі зернові культури посіяні на площі 178 тис.га, що становить 80% до попереднього прогнозу, в тому числі озима пшениця займає  167 тис.га, або 79%. Найбільші обсяги проведення сівби озимих – понад 14 тис. га – на підприємствах Дунаєвецького, Красилівського і Хмельницького районів. Менше 5 тис. га посіяно в господарствах Віньковецького, Летичівмського і Полонського районів. Відтак, доповідач наголосив на обов’язковому виконанні прогнозних показників сівби озимих зернових культур і завершенні посіву до 10 жовтня.

Агроформування окремих районів розпочали оранку на зяб, яка проведена на площі 66 тис. га, або 7% до наміченого.

Джерело: Хмельницька обласна державна адміністрація