Портал новин

Медики розказали якими продуктами отруїлись нетішинські діти

Епідеміологічне розслідування щодо ситуації в Нетішині триває. У 17-х лабораторні аналізи уже показали, що причиною отруєння стала сальмонела. Кількість хворих зростає.

“За останніми даними зафіксовано ще 7 екстренних повідомлень на дітей, які лікувалися амбулаторно, вдома. Тож уже маємо 45 зареєстрованих випадків, серед них 38 дітей, решта – дорослі. Серед усіх хворих 38 пацієнтів лікуються в інфекційному відділенні спеціалізованої медико-санітарної частини міста Нетішина та 7 – амбулаторно. Усі – середнього ступеня важкості. Ми провели розслідування, і наразі серед усіх захворілих в 17 випадках лабораторно підтверджено сальмонельоз”, – каже Тетяна Федак, завідуюча відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Хмельницький обласний лабораторнипй центр”.

Щоб встановити джерело збудника інфекції, були обстежені здорові особи дитячого закладу. На сьогоднішній день медики обстежили 104 людини, серед них діти та персонал закладу. В 9-х з них під час досліджень також знайдено сальомонелу.

“Лабораторія відібрала також зразки змивів та брали на дослідження продукти. Обстежили 20 зразків продуктів. І в змивах, і в харчових продуктах виявили сальмонелу. Зокрема, в яблуках та капусті. Саме їх напередодні отруєння давали на обід дітям. Ці продукти подавили термічно необробленими. Наразі саме джерело збудника потрібно ще встановити, дослідження тривають. Це між  бути як контактно-побутовий шлях інфікування, так і недотримання правил особистої гігієни”, – каже Тетяна Федак.

Джерело:Портал “Є”