Портал новин

ПрАТ «Шепетівкагаз» від‘єднує ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» від газопостачання

Опалювальний сезон 2018-2019 знаходиться під загрозую зриву. Про це мешканців м. Шепетівка та Шепетівського району проінформував ПрАТ «Шепетівкагаз» на свой сторінці у Фейсбук.

Внаслідок не вирішення між ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та ПАТ НАК «Нафтогаз» питань відносно спожитих теплопогенеруючим підприємством обсягів газу в період опалювальних сезонів 2016-2017 рр. та 2017-2018 рр., ПАТ «Укртрансгаз» відніс такі обсяги газу на рахунок ПрАТ «Шепетівкагаз» як неврегульований небаланс.

В зв’язку із цим, ПАТ «Укртрансгаз» звернувся до Господарського суду Хмельницької області і 05.10.2018 року у справі № 924/447/18 судом ухвалено ст. ягнути частину вартості неврегульованих обсягів природного газу (на суму більше 30 млн. грн.) з оператора ГРС (ПрАТ «Шепетівкагаз») на користь Оператора ГРМ (ПАТ «Укртрансгаз»).

Відповідно до Кодексу ГРС, відбір природного газу Споживачем є санкціонованим та правомірним за умов:
1) відсутності заборгованості перед постачальником природного газу;
2) відсутності заборгованості перед Оператором ГРМ;
3) наявності укладених договорів на постачання природного газу;
4) підтвердженої номінації обсягів природного газу.

Без дотримання зазначених умов, а фактично, до повного і остаточного врегулювання питань щодо заборгованості за спожиті ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» обсяги газу в період опалювальних сезонів 2016-2017 рр. та 2017-2018 рр. перед усіма суб’єктами ГТС та ГРМ здійснення постачання та розподілу газу для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» є неможливим.

З огляду на вищезазначене ПрАТ «Шепетівкагаз» наголошує, що початок опалювального сезону 2018-2019 рр. знаходиться під загрозою зриву, оскільки Товариство за таких обставин не має права не має права здійснювати розподіл природного газу для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», та зобов’язане здійснити механічне від’єднання даного споживача від газопостачання.

Джерело: ПрАТ “Шепетівкагаз”