Портал новин

Військовий через суд намагається довести, що був у полоні

Військовослужбовець військової служби правопорядку Збройних сил України звернувся до суду з заявою про встановлення факту перебування у полоні незаконних збройних формувань в період виконання обов’язків військової служби на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в червні 2014 року.

Як повідомляє прес-служба Хмельницького міськрайонного суду, на обгрунтування вимог військовий зазначив, що перебуваючи на службі Збройних сил України в червні 2014 року для виконання бойових завдань був направлений в район проведення АТО до м. Артемівськ Донецької області.

“Під час слідування до пункту призначення у складі групи військовослужбовців з 5 осіб на залізничній станції міста Дебальцево Донецької області були захоплені в полон незаконним збройним формуванням, а саме бандою козаків «Війська Донського отамана Козиціна». Військових перевезли до м. Перевальськ Луганської області де утримували  протягом 18 днів. За сприяння спілки воїнів –афганців Луганської області заявник був звільнений”, – йдеться у повідомленні.

З метою отримання підтвердження перебування в полоні військовий звернувся до Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ, однак отримав відповідь, що у списках осіб, які були захоплені в полон та перебували у заручниках у районі проведення антитерористичної операції його прізвище не значиться, інформація щодо перебування у полоні відсутня та потребує уточнення.

Зважаючи на викладене, чоловік просить в судовому порядку встановити факт його перебування у полоні, так як двоє його колег, що разом перебували у полоні, отримали підтвердження Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ перебування у полоні.

Наразі, порвідомляє прес-служба суду, вирішується питання щодо відкриття провадження по справі та можливості призначення справи до судового розгляду.

Джерело: Портал “Є”