Портал новин

Субсидії призначатимуть по-новому

В Україні частково змінили умови оформлення субсидій на сплату житло-комунальних послуг. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер при розрахунку пільги від держави на оплату комунальних послуг не враховуватимуться до доходу сплачені аліменти та бюджетна дотація за вирощування великої рогатої худоби, яка складає до 2500 гривень за голову молодняка на рік. Окрім того, субсидію можуть отримати громадяни, в яких з вини роботодавця існує заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Без обов’язкової сплати єдиного соціального внеску субсидію можуть отримати безробітні в сільській місцевості, а також безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості, і громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там єдиний соціальний внесок.

Окрім того, право на субсидію мають родини, опалювальна площа (не загальна як зазначалося раніше) житла яких не перевищує 200 “квадратів” для приватного будинку та 120 метрів для квартири .

Якщо людина не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в родині є працездатні наркозалежні чи алкоголіки, за наявності довідки від лікаря, хворі на онкозахворювання, при наявності висновку лікарської-консультативної комісії, субсидію може призначити відповідна комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж тридцять відсотків від норми, мають право подоляни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, пенсіонери за вислугою років, а також отримувачі соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни стосуються також обов’язкових платежів за комуналку. Так якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант може сплачувати лише за фактично спожиту послугу.

Якщо субсидію уже призначено, то її розмір на новий опалювальний сезон управління соціального захисту населення розрахує автоматично, без повторного звернення.

Джерело: Портал “Є”