Портал новин

У Шепетівці вперше видалили катаракту й замінили кришталик ока

У спеціалізованому хірургічному відділені центральної лікарні провели операцію з видалення катаракти та заміни кришталика ока на штучний. Подія відбулась 28 жовтня, тоді офтальмохірург Олександр Романюк прооперував шістьох пацієнтів.

Факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика проходить під місцевою крапельною анестезією ( в очі закапуються спеціальні знеболюючі краплі).

Хірург робить мікроскопічний розріз в оці, через який вводить спеціальний мікроприлад, що подає ультразвук. За допомогою ультразвуку, помутнілий кришталик дробиться і видаляється.

Замість помутнілого кришталика імплантується складна інтраокулярна лінза – штучний кришталик, який тепер фокусує зображення, як новий об’єктив.

Після операції мікророзріз заживає самостійно без накладення швів.

Переваги такої операції в тому, що вона:

– виконується амбулаторно,
– безболісна,
– безкровна,
– без накладення швів,
– триває до 20 хвилин.

Ефективність операції з видалення катаракти становить 98% і вище. Завдяки застосуванню сучасних технологій та інструментів операція стала ще більш безпечною.

Наступну операцію призначили на 23 листопада 2018 року. У майбутньому такі операції планують проводити раз в місяць, у разі винекнення потреби – частіше.

Джерело: Шепетівська ЦРЛ