Портал новин

Що треба знати про закон «євроблях»

Парламентарії прийняли законопроекти, які знизять вартість розмитнення старих машин з Європи. У власників автомобілів на європейських номерах є півроку, щоб легалізуватися, інакше вступлять в силу нові штрафи до 170 тис. гривень з конфіскацією авто. Щоб розмитнити машину, їм доведеться шукати справжніх власників «своїх» автомобілів в Польщі і Литві.

Євробляхерам дадуть три місяці. 90 днів вони зможуть розмитнювати машини зі знижкою 50%. Потім будуть діяти загальні ставки акцизу. Їх теж зменшили, і не тільки на ввезення б/у машин, а для всіх, включаючи нові авто та електромобілі.

Тепер акциз розраховується за формулою:

Ставка = Ставка базова × Коефіцієнт двигуна × вік двигуна

Базова ставка – це ставка податку в євро за одну машину. Якщо у автомобіля двигун об’ємом до 3000 см куб. ставка буде 50 євро. Більш – 100 євро.

Дизельні машини обійдуться дорожче. Ставка для авто з двигуном об’ємом до 3500 см куб – 75 євро. Більш – 150 євро.

Коефіцієнт двигуна – це об’єм циліндрів, розділений на 1000. Якщо обсяг 2000 куб. см, то коефіцієнт – 2.

Коефіцієнт віку – число років з року, наступного після року виробництва транспорту. Для нових автомобілів ставка – 1. Для машин старше, відповідно 2 і більше. Для всіх машин старше 15 років коефіцієнт дорівнює 15.

Акциз на електромобілі – в залежності від потужності двигуна, з розрахунку 1 євро за 1 кВт.

На гібриди – 100 євро, незалежно від його віку.

Перші три місяці на ввезення авто буде знижка. Після того, як закон підпише президент, 90 днів вищевказані ставки акцизу можна ділити на два. Тобто, три місяці акциз на машину з об’ємом двигуна як 2200 см буде 220 євро, а потім 440 євро. Тимчасова знижка діє для тих, хто буде ввозити машину для особистого користування.

Але крім акцизу при ввезенні авто треба заплатити ввізне мито і ПДВ. Ввізне мито становить 10% від вартості автомобіля, а для машини з ЄС – 5-7,3%. ПДВ – це ще 20% від суми митної вартості автомобіля, акцизного збору і ввізного мита.

Джерело: 0382.ua Сайт міста Хмельницького